Centrum Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II w Suszu we współpracy z Michałem Siejakowskim – inicjatorem całej akcji – reprezentującym klub KTS Ironman Kwidzyn zorganizowało w ubiegłą niedzielę 5 lipca trening triathlonowy.
Z potrzebą organizacji takiego wydarzenia zgłosił się trener, a zarazem utytułowany zawodnik, Michał Siejakowski. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zawodników, którym w związku z pandemią choroby COVID-19 znacząco ograniczono możliwość startów w zawodach zorganizowany został trening triathlonowy przypominający tradycyjny start. Uczestnicy w pierwszej kolejności do pokonania mieli trasę pływacką o długości 800 metrów, następnie czekał na nich 40 kilometrowy odcinek trasy rowerowej, a całość kończył bieg liczący 8,4 km.
Do takiej formy rywalizacji połączonej z treningiem stanęło kilkudziesięciu regularnie trenujących zawodników i zawodniczek z terenu Polski. Na pierwszym miejscu linię symbolicznej mety zameldował się Kacper Stępniak (UKS Tri Team Rumia), drugą lokatę zajął Dawid Goryński (UKS TRS Susz), a na trzeciej lokacie uplasował się Paweł Mazur (UKS TRS Susz / Najmowicz Triathlon). W dalszej kolejności m.in.: Michał Siejakowski (KTS Ironman Kwidzyn), Paweł Traczyk (UKS TRI Ruma), Gniewomir Pluta (UKS TRS Susz), Maciej Jedowski (KTS Ironman Kwidzyn), Maksymilian Karczewski (UKS TRS Susz).