SUSZ „tu wszystko się zaczęło” 25 lat temu. Mała malownicza miejscowość, słusznie nazywana stolicą polskiego triathlonu. Wspaniali mieszkańcy dopingujący polewający zawodników wodą, co w 35 stopniowym upale było zbawienne dla wielu uczetników. Tak wspaniałych kibiców nie ma na żadnych zawodach. W tej świątecznej atmosferze rywalizowali zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Upał dał się we znaki zwłaszcza na dystansie średnim 1,9 km pływania, 90 km roweru i 21 km biegu. Co dziesiąty zawodnik nie ukończył wyścigu.
Pierwszy dzień rozpoczął się od zmagań dzieci w aquathlonie, młodzików i juniorów młodszych. W kategorii młodzików (14-15 lat) Mistrzami Polski zostali Maksymilian Kopiczko i Natalia Zych. Następnie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski na dystansie sprinterskim. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Jerzyk, która  z łatwością odjechała samotnie na rowerze. Następnie kontrolowała pozycję liderki na biegu. Mistrzostwa Polski mężczyzn był bardziej interesujące. Walka o zwycięstwo była bardziej interesująca. Zwyciężył Mateusz Rak. Następnie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Grup Wiekowych na dystansie sprinterskim, w których zwyciężyli Robert Czysz i Monika Smaruj.

Drugi dzień to zmagania na dystansie średnim, czyli połówka Ironman. Bardzo mocno obsadzony wyścig i wysoka temperatura powietrza tego dnia okazał się szczęśliwa dla Łukasza Kalaszczyńskiego, który po wyjściu na prowadzenie około 50 kilometra trasy rowerowej już nie oddał prowadzenia. Wśród pań wygrała Olga Kowalska. Na deser zostały rozegrane bardzo dynamiczne i widowiskowe Klubowe Mistrzostwa Polski MIX na dystansie sprinterskim. Sztafety są mieszane, składają się z czterech zawodników, dwóch kobiet i dwóch mężczyzn. Dystans jaki każdy zawodnik ma do pokonania to 250 m pływania, 7,4 km roweru i 1,5 km biegu. Zwyciężyła sztafeta UKS G-8 Bielany w składzie: Magdalena Sudak, Daniel Juszkowiec, Aleksandra Rudzińska i Kamil Damentka.

KTS IRONMAN stawił się na starcie w liczbie 12 zawodników. Nasza triathlonowa rodzina rozrasta się z roku na rok. Z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, iż sportowy tryb życia trafia do coraz szerszego grona osób. Mieliśmy przyjemność wystartować w nowych strojach, na które otrzymaliśmy dofinansowanie od firmy JABIL.

W sobotę na Mistrzostwa Polski Grup Wiekowych w sprincie, startowali Julia Goc i Adam Rubaj, którzy wbiegli razem na metę uzyskując czas 1:25:50.