Pierwsze starty kwidzyńskich triathlonistów.

26 kwietnia w Rumii odbyły się zawody YOUNG DIGITAL AQUATHLON RUMIA, otwierające sezon triathlonowy w Polsce. Aquathlon to połączenie pływania i biegania. W Rumii pływanie odbywało się na basenie, a kolejnym etapem było bieganie na pętlach wokół stadionu miejskiego. Bieg odbył się w formule biegu pościgowego, czyli najlepszy po pływaniu startował pierwszy a następni z różnicą czasową wynikającą ze straty czasowej po pływaniu. Kwidzyn reprezentowali zawodnicy KTS Ironman. W kategorii wiekowej juniorek młodszych na dystansie 600 metrów pływania i 3km biegu pierwsze miejsce zajęła Julia Goc. Na tym samym dystansie, w kategorii amatorów, Aleksandra Obiedzińska zajęła 2 miejsce a Magdalena Wolf 6 miejsce. W wyścigu głównym na dystansie 1km pływania i 5 km Michał Siejakowski zajął 5 miejsce.

17 maja  w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski w aquathlonie. Tym razem pływanie odbyło się już w jeziorze a zawodnicy z kategorii juniorskich mieli do przepłynięcia 400m. Bieg następował bezpośrednio po wyjściu z wody i wynosił 2km. W kategorii juniorek młodszych Kwidzyn reprezentowała zawodniczka KTS IRONMAN Julia Goc, która zajęła 2 miejsce, zdobywając drugi medal Mistrzostw Polski w aquathlonie w swojej karierze.

Nieodłącznym elementem kalendarza przygotowań do sezonu, jest start w kwidzyńskim Biegu Papiernika. Reprezentanci  KTS IRONMAN: Magdalena Wolf (45:02) i Michał Siejakowski (34:22) zajęli pierwsze miejsca w klasyfikacji „najlepsza kwidzynianka/kwidzynianin”. Pozostali zawodnicy „IRONMANa” to: Daniel Kozłowski (37:57), Sławomir Kapica (50:36), Artur Korociński (53:39), Marcin Cieszewski (57:26), Joanna Cieszewska (1:09:13).

Od kilku lat trwa w Polsce prawdziwa rewolucja triathlonowa. Również w naszym mieście daje się zauważyć rosnącą liczbę osób przygotowujących się do zawodów triathlonowych. Na największych zawodach w Polsce, HERBALIFE TRIATHLON GDYNIA, na dystansie pół IRONMAN (1,9 pływania, 90km jazdy na rowerze i 21km biegu) wystartuje w tym roku 1500 zawodników. Nie zabraknie tam oczywiście triathlonistów z Kwidzyna.