12 czerwca w Warszawie po raz pierwszy w Polsce odbył się 5150 Warsaw Triathlon pod marką słynnego IRONMAN’a. Zawody znajdują się w kalendarzu World Triathlon Corporation, dzięki czemu promowane są na całym świecie. Dlatego też na starcie pojawili się również zagraniczni zawodnicy. Pływanie (1500m.) odbywało się w Jeziorze Zegrzyńskim, skąd rowerem (40km.) dojeżdżało się do centrum Warszawy, gdzie była zorganizowana druga strefa zmian. Trasa biegowa (10km.) wytyczona była w zabytkowej części stolicy, a więc w najpiękniejszej części miasta.
Całe zawody wśród „age grouper’ów” wygrał Michał Siejakowski, trener i zawodnik naszego klubu, uzyskując na mecie czas 2:04:27! Nasz klub reprezentowała również Aleksandra Obiedzińska, która zajęła 3 miejsce w kategorii K35.

Zeszły weekend obfitował też w inne imprezy triathlonowe. Oczywiście nie mogło zabraknąć na nich KTS Ironman! W Brodnicy na dystanie 1/4IM startował Tomasz Giedrojć plasując się na 29 miejscu w kategorii M2 (54 m-sce open M). Natomiast w Augustowie na Elemental Tri Series na dystansie sprinterskim Julia Goc zajęła 5 miejsce w kategorii juniorek (8 m-sce open).

AO.