25 kwietnia w Rumii odbyły się zawody V Young Digital Planet Aquathlon Rumia 2015, otwierające sezon triathlonowy w Polsce. Aquathlon to dyscyplina składająca się z połączenia pływania i biegu, wywodząca się z triathlonu, coraz bardziej popularnej i szalenie widowiskowej dyscypliny olimpijskiej. Rywalizacja odbywała się na pięciu dystansach (w pływaniu od 100m. do 1000m. i biegu od 500m. do 5km.), w ośmiu kategoriach wiekowych (od 8 lat wzwyż). Pływanie tradycyjnie przebiegało na basenie, a kolejnym etapem było bieganie na kilometrowych pętlach w malowniczym parku miejskim. Bieg odbył się w formule biegu pościgowego, czyli najlepszy po pływaniu startował pierwszy a następni z różnicą czasową wynikającą ze straty czasowej po pływaniu.

Kwidzyn reprezentowali zawodnicy KTS Ironman. W kategorii wiekowej juniorek na dystansie 1000 metrów pływania i 5km biegu drugie miejsce zajęła Julia Goc, jednocześnie będąc na 5 miejscu w wyścigu głównym kobiet . Na dystansie 600 metrów pływania i 3km biegu  w kategorii amatorów, Aleksandra Obiedzińska zajęła wysokie 4 miejsce, a Marta Goc-Kozakiewicz w kategorii weteranek zdobyła 1 miejsce. W wyścigu głównym mężczyzn na dystansie 1km pływania i 5 km biegu startował Zbigniew Wicik popisując się wspaniałym pływaniem i Daniel Kozłowski, plasując się na 23 i 22 miejscu.